Dodeljena nagrada HUGO 2020

Najzad evo vesti koje smo svi s nestrpljenjem čekali.

Na 78.Worldcon-u tokom online ceremonije prvog avgusta, objavljeni su laureati nagrade Hugo 2020, Lodestar nagrade za najbolju knjigu za mlade i Astounding nagrade za najboljeg novog pisca.

Prva nagrada: A Memory Called Empire, Arkady Martine (Tor; Tor UK)

• The City in the Middle of the Night, Charlie Jane Anders (Tor; Titan)
• The Ten Thousand Doors of January, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit UK)
• The Light Brigade, Kameron Hurley (Saga; Angry Robot UK)
• Middlegame, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
• Gideon the Ninth, Tamsyn Muir (Tor.com Publishing)

Prva nagrada: This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar & Max Gladstone (Saga)

• To Be Taught, If Fortunate, Becky Chambers (Harper Voyager; Hodder & Stoughton)
• “Anxiety Is the Dizziness of Freedom”, Ted Chiang (Exhalation)
• The Haunting of Tram Car 015, P. Djèlí Clark (Tor.com Publishing)
• In an Absent Dream, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
• The Deep, Rivers Solomon, with Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes (Saga)

Prva nagrada: “Emergency Skin”, N.K. Jemisin (Forward)

• “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 7/10/19)
• “Omphalos”, Ted Chiang (Exhalation)
• “Away with the Wolves”, Sarah Gailey (Uncanny 9-10/19)
• “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny 7-8/19)
• “The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed 4/19)

Prva nagrada: “As the Last I May Know”, S.L. Huang (Tor.com 10/23/19)

• “Do Not Look Back, My Lion”, Alix E. Harrow (Beneath Ceaseless Skies 1/31/19)
• “And Now His Lordship Is Laughing”, Shiv Ramdas (Strange Horizons 9/9/19)
• “Ten Excerpts from an Annotated Bibliography on the Cannibal Women of Ratnabar Island”, Nibedita Sen (Nightmare 5/19)
• “Blood Is Another Word for Hunger”, Rivers Solomon (Tor.com 7/24/19)
• “A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny 1-2/19)

Prva nagrada: The Expanse, James S.A. Corey (Orbit US; Orbit UK)

• Winternight, Katherine Arden (Del Rey; Del Rey UK)
• Luna, Ian McDonald (Tor; Gollancz)
• InCryptid, Seanan McGuire (DAW)
• Planetfall, Emma Newman (Ace; Gollancz)
• The Wormwood Trilogy, Tade Thompson (Orbit US; Orbit UK)

Prva nagrada: “2019 John W. Campbell Award Acceptance Speech”, Jeannette Ng (Dublin 2019 — An Irish Worldcon)

• Joanna Russ, Gwyneth Jones (University of Illinois Press)
• The Pleasant Profession of Robert A Heinlein, Farah Mendlesohn (Unbound)
• The Lady from the Black Lagoon: Hollywood Monsters and the Lost Legacy of Milicent Patrick, Mallory O’Meara (Hanover Square)
• Becoming Superman: My Journey From Poverty to Hollywood, J. Michael Straczynski (Harper Voyager US)
• Worlds of Ursula K. Le Guin

Prva nagrada: LaGuardia, Nnedi Okorafor, illustrated by Tana Ford, colours by James Devlin (Berger Books/Dark Horse)

• Die, Volume 1: Fantasy Heartbreaker, Kieron Gillen, illustrated by Stephanie Hans (Image)
• The Wicked + The Divine, Volume 9: “Okay”, Kieron Gillen, illustrated by Jamie McKelvie & Matt Wilson (Image Comics)
• Monstress, Volume 4: The Chosen, Marjorie Liu, illustrated by Sana Takeda (Image)
• Paper Girls, Volume 6, Brian K. Vaughan, illustrated by Cliff Chiang & Matt Wilson (Image)
• Mooncakes, Wendy Xu & Suzanne Walker (Oni Press; Lion Forge)

Prva nagrada: Ellen Datlow

• Neil Clarke
• C.C. Finlay
• Jonathan Strahan
• Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas
• Sheila Williams

Prva nagrada: Navah Wolfe

• Sheila Gilbert
• Brit Hvide
• Diana M. Pho
• Devi Pillai
• Miriam Weinberg

Prva nagrada: The Good Place: “The Answer”

• Doctor Who: “Resolution”
• The Expanse: “Cibola Burn”
• The Mandalorian: “Redemption”
• Watchmen: “A God Walks into Abar”
• Watchmen: “This Extraordinary Being”

Prva nagrada: Good Omens

• Avengers: Endgame
• Captain Marvel
• Russian Doll, Season One
• Star Wars: The Rise of Skywalker
• Us

Prva nagrada: John Picacio

• Tommy Arnold
• Rovina Cai
• Galen Dara
• Yuko Shimizu
• Alyssa Winans

Prva nagrada: Uncanny Magazine, glavni urednici Lynne M. Thomas i Michael Damian Thomas, urednici Michi Trota i Chimedum Ohaegbu, podcast producenti Erika Ensign i Steven Schapansky

• Beneath Ceaseless Skies, urednik Scott H. Andrews
• Escape Pod, urednici Mur Lafferty i S.B. Divya, pomoćni urednik Benjamin C. Kinney, audio producenti Adam Pracht i Summer Brooks, voditelji Tina Connolly i Alasdair Stuart
• Fireside Magazine, urednik Julia Rios, pomoćni urednik Elsa Sjunneson
• FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction, izvršni urednik Troy L. Wiggins, urednici Eboni Dunbar, Brent Lambert, L. D. Lewis, Danny Lore, Brandon O’Brien i Kaleb Russell
• Strange Horizons, Vanessa Rose Phin, Catherine Krahe, AJ Odasso, Dan Hartland, Joyce Chng, Dante Luiz i Strange Horizons osoblje

Prva nagrada: The Book Smugglers

• Galactic Journey
• Journey Planet
• nerds of a feather, flock together
• Quick Sip Reviews
• The Rec Center

Prva nagrada: Our Opinions Are Correct

• Be the Serpent
• The Coode Street Podcast
• Galactic Suburbia
• Claire Rousseau’s YouTube channel
• The Skiffy and Fanty Show

Prva nagrada: Bogi Takács

Cora Buhlert
James Davis Nicoll
Alasdair Stuart
Paul Weimer
Adam Whitehead

Prva nagrada: Elise Matthesen

• Iain Clark
• Sara Felix
• Grace P. Fong
• Meg Frank
• Ariela Housman

Prva nagrada: Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)

• The Wicked King, Holly Black (Little, Brown; Hot Key)
• Deeplight, Frances Hardinge (Macmillan)
• Minor Mage, T. Kingfisher (Argyll)
• Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney/Hyperion)
• Riverland, Fran Wilde (Amulet)

Prva nagrada: R.F. Kuang*

• Sam Hawke*
• Jenn Lyons
• Nibedita Sen*
• Tasha Suri*
• Emily Tesh

Šta mislite o ovogodišnjim dobitnicima nagrada? Slobodno podelite utiske sa nama u komentarima.

Pretraži Naslove

Korpa

NAŠI PRIJATELJI